Kredyt dla młodych małżeństw

31 stycznia
21:57 2012

Kredyt mieszkaniowy dla wielu młodych ludzi jest jedynym rozwiązaniem na posiadanie własnej nieruchomości. Niestety banki coraz bardziej weryfikują swoich klientów i udzielają kredytów mniejszej grupie odbiorców. Warto jednak zaznaczyć że istnieje kredyt dla młodych małżeństw,który dopłaca do odsetek kredytu hipotecznego.

Kredyt dla młodych małżeństw to inaczej zwykły kredyt hipoteczny do którego dopłaca państwo. Program nosi nazwę Rodzina na Swoim i będzie wspierał młodych ludzi jedynie do końca tego roku. A więc każdy zainteresowany już dziś powinien zapoznać się czy warunki udzielania kredytu z dopłatą.
Program rodzina na swoim powstał z myślą o młodych małżeństwach, które chcą kupić mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Dzięki Rodziny na Swoim kredytobiorca automatycznie poprawia swoją zdolność kredytową, a poza tym w trakcie spłacania rat sporo zaoszczędza bowiem program w 50% dopłaca do odsetek należnych dla banku. Dopłaty obejmują okres 8 lat od momentu wpłacania na konto banku pierwszej raty. Kredyt dla młodych małżeństw nie dotyczy jednak każdego. Mogą na niego liczyć osoby, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia, jeśli jedno z małżonków jest starsze nie uniemożliwia to zaciągnięcia kredytu. Poza tym osoby starające się o kredyt z dopłatą nie mogą posiadać praw własności do żadnych innych nieruchomości, a nawet być ich współwłaścicielami.

Kredyt dla małżonków a wielkość mieszkania.

Istnieją również ograniczenia co do wielkości kredytowanych mieszkań. Otóż mieszkanie kupione za pomocą kredyty z dopłata nie może być większe niż 70 metrów kwadratowych. Z kolie jeśli rodzina che wybudować dom, dopłata obejmuje jedynie 140 metrów kwadratowych nieruchomości. Podobne warunki dotyczą osób samotnych,które zainteresowane są programem Rodzina na Sowim.