Grunt to sprawdzony bank

15 lutego
12:18 2011

Czy jeszcze powróci czas, kiedy o kredyty mieszkaniowe będzie tak łatwo jak to było jeszcze kilka lat temu? Mało prawdopodobne, ale istnieje taka możliwość, że banki w końcu złagodzą swoją politykę kredytową i o kredyty tego typu będzie łatwiej niż w chwili obecnej. w zasadzie już teraz banki powoli odkręcają kurki z kredytami i jeżeli tylko klienci spełaniają określone wymogi kredytowe, o kredyty na zakup mieszkania bądź kredyt budowlany mogą się starać. Niektóre banki w ramach promocji już teraz nawet rezygnują z prowizji. Tak właśnie uczynił ING Bank Śląski, który tego typu promocję na kredyty hipoteczne utrzymuje do prawie końca kwietnia. Jednak znając lichwiarską politykę banków, nie do końca wierzymy w te ofery i promocje.

Jednak jedna z nich jest godna uwagi, chodzi o dopłaty dla rodzin oraz osób samotnie wychowujących dzieci, decydujących się na zakup mieszkania. Kredyt „rodzina na swoim” dał szansę wieli ludziom na własne „M” i szansę tą osoby, które kwalifikowały się to takiego kredytu, wykorzystały. Nie wykorzystali jednak swej szansy ci, którzy stracili pracę, mają do spłaty kredyty hipoteczne i mogą skorzystać z pomocy rządu.

Jeśli chcemy wziąć kredyt budowlany musimy pamiętać, aby dokładnie przejrzeć wszystkie oferty, bo kiedy wydaje nam się, że jedna jest dobra, druga może być o wiele lepsza. Poza tym budowę domu najlepiej przeprowadzić za pomocą wyspecjalizowanej firmy budowlanej, która prócz prac budowlanych oferuje również pomoc w uzyskaniu finasowania na budowę oraz pomoc w wyłapaniu wszystkich zastawionych na kredytobiorcę pułapek, a także rozlicza się z bankiem. Oczywiście są to koszty, ale przynajmniej możemy spokojnie spać. Możemy oczywiście sami męczyć się z budową, zakupem materiałów oraz rozliczaniem się z bankiem. Tylko może okazać się, że takie rozwiązanie wcale nie jest aż takie tańsze, a poza tym stracimy zbyt wiele czasy, pieniędzy i nerówów.