Są drogie i trudno dostępne

26 czerwca
10:21 2014

Prawda jest taka że kredyty na mieszkanie są bardzo potrzebne ale nie da się ukryć że są to kredyty wysokiego ryzyka.

Dlaczego?

To proste, często aby takie kredyty na mieszkanie dostać w bankach zastawiamy swoje własne nieruchomości które w razie problemów ze spłata takich kredytów możemy stracić, no i pamiętajmy że są to kredyty długoterminowe i w ciągu na przykład spłaty przez 40 lat wszystko może się zdarzyć.

Nie mniej na kredyty na mieszkanie zawsze był popyt ponieważ jak sama nazwa wskazuje za takie kredyty kupujemy mieszkania, a mieszkanie jak wiadomo jest bardzo ważne w naszym życiu. Niestety jest bardzo drogie i tylko za kredyty można je kupić. A jak wiadomo z kredytami jest różnie i wszystko zależy od banków oraz naszej sytuacji materialnej. Jeżeli mamy określone zdolności kredytowe i spełniamy dość rygorystyczne warunki bankowe to oczywiście można się starać o takie kredyty. Ale nie zapominajmy że od jakiegoś czasu mamy kryzys, coraz trudniej nam się żyje, coraz trudniejsza jest sytuacja finansowa wielu polskich rodzin i o wiele mniej rodzin czy też osób stać jest na kredyty na mieszkanie które niestety są coraz droższe.

To nie ten czas kiedy o kredyty tego rodzaju było stosunkowo łatwo i nawet jeżeli mieszkania były bardzo drogie, bowiem firmy deweloperskie wywindowały ceny do często kosmicznych kwot, to jednak wiele osób stać było na zakup ta drogich mieszkań , które mówiąc kolokwialnie szły jak świeże bułeczki. Niestety kryzys sprawiło że sytuacja na rynku mieszkaniowych jak i kredytowym diametralnie się zmieniła i jak już nadmieniliśmy zmieniła się również sytuacja ekonomiczna w naszym kraju i już tylu osób co kiedyś nie stać jest na zakup nawet o wiele tańszych niż kiedyś mieszkań.

Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nieruchomości oraz jaka jest polityka kredytowa banków doskonale wiedzą ci którzy starają się o kredyty na mieszkanie.