Kalkulator pozwoli wybrać najlepszy

23 lipca
10:38 2009

Coraz modniejszy na rynku finansowym leasing sprawił, że coraz więcej osób sięga po tę formę finansowania swoich planów biznesowych. Jednakże z leasingiem jest tak samo jak z rynkiem kredytowym. Ofert i firm jest wiele i aby wybrać tę najlepszą trzeba propozycje dokładnie przejrzeć, przeanalizować i przeliczyć. Dlatego leasing kalkulator pomoże klientowi dokładnie obliczyć raty oraz koszty leasingu, obojętnie w jakiej formie jest on przekazany. Dokładna symulacja rat pozwoli na podjecie ostatecznej decyzji. Pamiętać jednak należy, że dla firm leasingowych, a także ich klientów, nie jest to wyliczenie wiążące, a tylko dające jakieś światło na wybór trafnej dla klienta decyzji.
Pewien przedsiębiorca z Lublina skarżył się, że jedna z firm leasingowych nie wzięła pod uwagę jego wyliczeń i skalkulowała zupełnie inaczej koszty leasingu, wprowadzając go tym samym w błąd.
– Zastosowałem się do leasingu kalkulatora, dokładnie wyliczyłem raty oraz koszty leasingu. Przejrzałem wiele ofert i wyszło mi, że ten właśnie będzie dla mnie najlepszy. Jakież więc było moje zdziwienie, kiedy firma leasingowi zastosowała zupełnie inne przeliczniki i do podpisania umowy nigdy nie doszło. Tak nie powinna robić żadna firma, której zależy na klientach, ponieważ ich tylko odstrasza – żali się przedsiębiorca.
Ze swojej strony panu przedsiębiorcy możemy poradzić, że nie pozostaje mu nic innego jak tylko zmienić firmę. Firma nie musi zastosować się do wyliczeń przedsiębiorcy, a przedsiębiorca nie musi skorzystać z oferty firmy. Poza tym warto chyba jednak zdecydować się na leasing bezpośredni, czyli  producenta-wykonawcy przedmiotu, który chcemy wziąć  w leasing. Z prostych bowiem wyliczeń wynika, że taki leasing jest o wiele tańszy niż pośredni. Pośrednik musi zarobić, co jest oczywiste, a zarabia właśnie na swoich klientach. Okazuje się bowiem, że teoria teorią,  wyliczenia wyliczeniami, analiza analizą, kalkulator kalkulatorem, a życie i tak rządzi się swoimi prawami. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie firmy działają w ten sposób. Jeżeli komuś nie zależy na klientach to jego sprawa. Najczęściej jednak banki oraz firmy finansowe działają na zdrowych rynkowych zasadach i kalkulatory wyliczeń rat oraz wszelkich kosztów kredytów czy też leasingów są bardzo przydatne i co najważniejsze są zgodne z oczekiwaniami klientów. Poza tym od czego są doradcy finansowi. Wprawdzie i im zależy głównie na  interesie firmy, którą reprezentują, ale klient może być pewien, że dostanie pewną pulę ważnych dla siebie informacji. Obojętnie czy chodzi o kredyt czy o leasing. Dlatego zanim podejmiemy decyzję zastanówmy się i przeanalizujmy dokładnie oferty. Zastosujmy też mimo wszystko kalkulator, który pozwoli nam na zorientowanie się w sytuacji.
mur